Toksyna botulinowa

Każdy zabieg w naszym obiekcie poprzedzany jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala nam to na dobór najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej metody, która będzie indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta. Przed podaniem preparatu okolica poddawana leczeniu jest znieczulana przy użyciu specjalnego kremu znieczulającego. Preparat podawany jest przez lekarza medycyny estetycznej z dużym doświadczeniem, który po wykluczeniu przeciwwskazań i dokładnym zaplanowaniu miejsc iniekcji, precyzyjnie wstrzykuje niewielką ilość preparatu bezpośrednio do tkanki mięśniowej.

Sam zabieg trwa około 20 min. Efekty działania zabiegu są widoczne już po 3-4 dniach, natomiast pełen efekt widać po upływie około 2 tygodni. Po około 2 godzinach od zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są skuteczne zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Jak długo trwa zabieg?

Cała procedura razem z wywiadem lekarskim trwa zwykle od 30 do 45 minut. Czas trwania zabiegu zależy między innymi od ilości okolic, w które podawany jest botoks.

Jak długo utrzymują się efekty?

Najczęściej od 4 do 7 miesięcy. Pełny efekt zabiegu obserwujemy po kilku dniach. Czas przez jaki utrzymuje się pożądany efekt zależy od kilku czynników. Wpływ na utrzymywanie się efektu mają m.in. czynniki genetyczne, a także dieta i styl życia.

Medycyna estetyczna Unikatonia SPA

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej

Redukcja zmarszczek poprzecznych czoła

Na czole często widoczne są poziome zmarszczki, które powstają pod wpływem silnie działających mięśni, odpowiadającego za unoszenie brwi. Gdy unosimy brwi do góry, mięsień czołowy kurczy się i powstają poziome, równoległe zmarszczki. Z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne, nawet w stanie spoczynku, gdy mięśnie są rozluźnione. Na początku lekarz zaproponuje rozważenie terapii toksyną botulinową w celu czasowego osłabienia siły działania mięśnia czołowego. Po dwóch tygodniach od podania można uzupełnić leczenie poprzez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Redukcja zmarszczek gładzizny (lwia zmarszczka)

Lwia zmarszczka to pojedyncza pionowa bruzda lub kilka pionowych zmarszczek na gładziźnie czoła między brwiami. Są rodzajem zmarszczek mimicznych, które mogą pojawić się w stosunkowo młodym wieku pod wpływem silnie działających mięśni mimicznych. Z czasem są widoczne również gdy mięśnie są rozluźnione. W usuwaniu zmarszczek gładzizny zastosowanie znajdują preparaty z toksyną botulinową, która osłabia działanie mięśnia, który odpowiada za marszczenie się skóry. Można również zastosować kompleksowe leczenie z wypełnianiem kwasem hialuronowym.

Redukcja zmarszczek brody

W okolicy brody często widoczne są zmarszczki, które powstają pod wpływem silnie działających mięśni mimicznych. Stają się one wyraźnie zaznaczone z upływem czasu, gdy skóra traci jędrność zmarszczki te zaczynają się trwale zarysowywać. Z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne, nawet w stanie spoczynku, gdy mięśnie są rozluźnione. Na początku lekarz zaproponuje rozważenie terapii toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym.

Leczenie nadpotliwości (stopy, dłonie, pachy)

Wydzielanie potu jest fizjologicznym zjawiskiem i pełni istotną role w procesie termoregulacji. Często stosowane kosmetyki i antyperspiranty nie radzą sobie z opanowaniem nadmiernego pocenia się. Skutecznym rozwiązaniem jest leczenie z użyciem botoksu. Po podaniu preparatu wydzielanie gruczołów potowych zostaje zahamowane w obszarze, który został poddany leczeniu.

Bruksizm (zgrzytanie zębami)

Bruksizm jest schorzeniem polegającym na patologicznym tarciu zębami szczęki o zęby żuchwy. Najczęściej występuje w nocy i objawia się zgrzytaniem zębami lub zaciskaniem zębów. Wskazuje się na istotną rolę stresu w patogenezie bruksizmu. Pacjenci często są nieświadomi istnienia tego zaburzenia. Nieleczona choroba doprowadza do uszkodzenia szklina, starcia koron zębowych, powstawania zmian zapalnych i zwyrodnieniowych. Bruksizm jest jedną z przyczyn przewlekłego bólu głowy. Toksyna botulinowa znajduje zastosowanie w leczeniu bruksizmu.

Zapraszamy na zabieg do unikatonia spa

ul. Zielonogórska 1
Lubin
© unikatonia concept spa & wellness   |  designed & made with love by hotmilk design studio